Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Pracownik > Polski > Aktualności

SGH kolejny raz otrzymała 5 Palm w ocenie Eduniversal

2015-11-04 pl kategoria: informacja 

​Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych szkół biznesu wyróżnionych PIĘCIOMA PALMAMI. Tę najwyższą pozycję przyznaje około 100 uczelniom na świecie organizacja Eduniversal z siedzibą w Paryżu. Pełny ranking Eduniversal obejmuje 1000 uczelni ze 154 państw z podziałem na dziewięć stref geograficznych.

W rankingu Eduniversal za rok 2015 w Polsce na dalszych miejscach (z czterema Palmami) znalazły się: Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Wyniki rankingu

Kolejność w rankingu oraz Palmy przyznawane są na podstawie wyboru przez komitet naukowy, który oceniając uczelnie bierze pod uwagę przede wszystkim kryteria umiędzynarodowienia uczelni. Następnie lista szkół poddawana jest ocenie rektorów innych szkół w formie tzw. peer reviews. System Palm Eduniversal pozwala ocenić reputację uczelni w skali krajowej i międzynarodowej. Wśród kryteriów umiędzynarodowienia uczelni brane są pod uwagę m.in. akredytacje krajowe i międzynarodowe, obecność w międzynarodowych rankingach, członkostwo w międzynarodowych stowarzyszeniach i organizacjach, skala współpracy międzynarodowej.

Metodologia rankingu

Ranking według Palm został przedstawiony na dorocznej konwencji Eduniversal w dniach 12-15 października w Harvard University (Cambridge, Massachusetts).

 

Eduniversal_2015_rozdanie_palm_4-web.png

Na zdjęciu Cècile Escape Perochain, Managing Director of Eduniversal oraz prof. Marek Gruszczyński, Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą

 

Poszczególne programy i kierunki studiów były oceniane wcześniej (grudzień 2014). Jak wiadomo, nasze programy MBA: CEMBA - Canadian Executive Master of Business Administration oraz MBA-SGH okazały się najlepsze w regionie. Po raz kolejny w kategorii Accounting and Auditing pierwszym miejscem w regionie wyróżniony został kierunek magisterski w języku angielskim Finance & Accounting, prowadzony przez SGH wspólnie z EY, akredytowany przez ACCA. Na pierwszym miejscu w kategorii Business and Commercial Law znalazł się kierunek ekonomiczna analiza prawa, a w kategorii kierunków Economics, na pierwszym także miejscu, kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Archiwum