Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Jesteś tu: Pracownik > Polski > Aktualności

Wspieranie rozwoju stosunków polsko-czeskich

2017-09-05 cpm kategoria: Stypendia Pracownicy 

​W ramach Forum Polsko-Czeskiego corocznie organizowany jest konkurs na kwotę o równowartości 100 000 € (wg aktualnego kursu). O dofinansowanie mogą się starać organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, instytucje naukowe i inne podmioty, które są gotowe do realizacji proponowanego działania wspólnie z czeskim partnerem. Na pozytywną rekomendację komisji konkursowej mogą liczyć inicjatyw i projekty mające na celu stymulowanie dalszego rozwoju i pogłębianie stosunków polsko-czeskich. Szczególnie przychylnie traktowane są działania ukierunkowane na zacieśnianie kontaktów międzyludzkich oraz podnoszenie poziomu wiedzy Polaków i Czechow o sobie nawzajem.
 
Priorytety danej edycji są ogłaszane w regulaminie konkursowym publikowanym na stronie MSZ wraz z innymi dokumentami dla wnioskodawców. Lista priorytetów jest wypracowywana przez MSZ we współpracy z Radą Programową.
 
Konkurs ogłaszany jest na początku roku  kalendarzowego, a do 31 grudnia danego roku partnerzy mają czas na realizację i rozliczenie projektu. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 80 000 zł. Wnioskodawca jest zobowiązany do wniesienia wkładu własnego w wysokości 15% całkowitej wartości projektu. Każdego roku w ramach konkursu realizowanych jest około 10 projektów.
 
Za organizację konkursu odpowiada Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej.

Archiwum